Caffeine

Caffeine 1.1.1

Kofeina dla Twojego komputera

Caffeine to darmowy program chroniący komputer Mac przed wejściem w stan uśpienia. Sprawia, ze przez określony czas maszyna jest cały czas aktywna. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Niezwykle przydatny
  • Działanie nie obciąża komputera

Wady

Bardzo dobry
8

Caffeine to darmowy program chroniący komputer Mac przed wejściem w stan uśpienia. Sprawia, ze przez określony czas maszyna jest cały czas aktywna.

Komputery Mac standardowo po pewnym okresie bezczynności wyłączają ekran, a potem zapadają w sen. Oszczędza to energię i przedłuża żywotność monitora. Niestety działanie takie jest w wielu sytuacjach niepożądane. Caffeine pozwala ustawić okres czasu, w trakcie którego komputer nie będzie usypiał, pomimo bezczynności. Pozwala to obejrzeć długie wideo, czy wyświetlać długą prezentację zdjęć bez przeszkód.

Caffeine rezyduje na pasku systemowym i może się włączać automatycznie po uruchomieniu systemu, jeśli tylko wybierzemy taką opcję w ustawieniach. Program pozwala wybrać okres przez jaki ma działać. Możliwe jest również ustawienie nieskończonego czasu. Programu należy używać z umiarem. Z komputerami jak z ludźmi, muszą od czasu do czasu się wyspać.

Caffeine jest bardzo przydatnym programem. Już nigdy Twój Mac nie uśnie w najmniej odpowiednim momencie.